تور سریلانکا

Glourious Island

رزرو تور

نگاه کلی تور سریلانکا

ویژه افرادی که واکسیناسیون آن‌ها با یکی از واکسن‌های آسترازنکا، فایزر، مدرنا یا جانسون،سینوواک، سینوفارم و اسپوتنیک کامل شده باشد.

تور سریلانکا با ورود به کلمبو آغاز می‌شود. خاطره 2 شب اقامت در این شهر رویایی که به عنوان پایتخت تجاری سریلانکا شناخته می‌شود ماندگار کنید. سپس رهسپار کندی خواهید شد اما پیش از آن باغ وحش پیلاوانا نیز توقفی کوتاه خواهید داشت. در کندی از باغ گیاهشناسی، معبد توث رلیک و گالری جواهرات بازدید خواهید داشت. آخرین مقصد شما بنتوتا خواهد بود. در این شهر ساحلی از انواع تفریحات آبی لذت خواهید برد و مسحور قلعه گال خواهید شد. 


مقاصد:

کلمبو 2 شب
کندی 3 شب
بنتوتا 4 شب

خدمات تور سریلانکا

  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • ترانسفرهای فرودگاهی و زمینی
  • اقامت در هتل ۵ ستاره با صبحانه
  • پذیرایی شام در شهر کندی و ناهار و شام در شهر بنتوتا
  • بیمه مسافرتی
  • گشت شهری به همراه تورلیدر فارسی زبان و راهنمای محلی

برنامه سفر تور سریلانکا

این برنامه سفر مربوط به آخرین توری می‌شود که اجرا شده است، بنا به دلایل مختلف ممکن است برنامه سفر تغییر کند

روز اول: پرواز به سمت کلمبو

سفر ما از فرودگاه امام خمینی آغاز می شود. ملاقات ما با راهنما و سایر اعضای گروه در سالن پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی، مقابل کانتر هواپیمایی قطر خواهد بود تا پس از گرد آمدن کلیه همسفران و بازنگری مدارک ، بار خود را تحویل داده و کارت پرواز را دریافت نماییم. پس از کنترل گذرنامه و ویزا و دریافت بار به همراه سایر همسفران و راهنما به هتل محل اقامتمان منتقل می شویم. در هتل پس از دریافت کلید اتاق ها و استراحتی کوتاه، فرصت داریم تا از اولین روز اقامتمان در  کلمبو  لذت ببریم.

روز دوم: گشت شهری در کلمبو

در دومین روز اقامتمان، گشتی در شهر کلمبو خواهیم داشت. در این گشت با همراهی راهنمای محلی به بازدید از قلعه کلمبو که مرکز تجاری بین المللی این شهر است می‌پردازیم و سپس در ادامه به خیابان دریا و بازار طلاسازان این شهر می رویم. همچنین علاوه‌بر بازدید از بازار اصلی کلمبو، از معبد بزرگ هندوها و کلیسای ولفندال که در سال 1749 ساخته شده نیز دیدن می کنیم و در پایان گشت این فرصت را داریم تا سری به مراکز خرید لوکس این شهر بزنیم. در پایان گشت به هتل بازمی‌گردیم و می توانیم به پیشنهاد راهنما از سایر نقاط دیدنی شهر کلمبو بازدید کنیم.

روز سوم: حرکت به سمت کندی و بازدید از پیناوالا

امروز پس از صرف صبحانه و تحویل دادن اتاق‌ها کلمبو را به مقصد کندی ترک می‌کنیم اما در بین راه توقفی کوتاه در منطقه پیناوالا جهت بازدید از محل نگهداری فیل‌ها خواهیم داشت. در این مرکز بیش از 65 فیل نگهداری می شود که بیشتر آن‌ها بچه فیل‌های بدون سرپرستی هستند که از سراسر کشور سریلانکا جهت نگهداری به این جا آورده می‌شوند. همچنین در ادامه از باغ وحش پیناوالا و باغ ادویه نیز بازدید خواهیم کرد و سپس مسیر خود به سمت کندی را ادامه خواهیم داد. پس از رسیدن به کندی و تحویل گرفتن اتاق‌ها، می‌توانیم به پیشنهاد راهنما به بازدید از این شهر جذاب بپردازیم.

روز چهارم: بازدید از سیگیریا

در گشت امروزمان به بازدید از مهم‌ترین جاذبه دیدنی کشور سریلانکا یعنی قلعه سنگی سیگیریا می‌رویم. این قلعه که در قرن پنجم میلادی به عنوان پایتخت توسط پادشاه وقت انتخاب شده بود، 180 متر ارتفاع داشته و در فهرست آثار تاریخی یونسکو نیز ثبت شده است. توصیه می‌کنیم برای لذت بردن از این گشت، کفش راحت بپوشید.
روز پنجم: وقت آزاد و گشت اختیاری کندی

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم می‌توانیم به پیشنهاد راهنما از سایر جاذبه‌های شهر کندی که هنوز موفق به بازدیدشان نشده‌ایم دیدن کنیم یا از قدم زدن در کنار دریاچه زیبای کندی و تماشای منظره‌ی آن لذت ببریم. لازم به ذکر است که برنامه‌های پیشنهادی راهنما، جزو برنامه ثابت تور نبوده و تعیین امکان پذیری و برآورد هزینه اجرای آنها، بر عهده راهنما خواهد بود.

روز ششم: حرکت به سمت بنتوتا

روز ترک کندی و عزیمت به بنتوتا فرا رسید. امروز پس از صرف صبحانه و تحویل دادن اتاق ها کندی را به مقصد بنتوتا ترک خواهیم کرد و پس از رسیدن به این شهر ساحلی و تحویل گرفتن اتاق‌ها، فرصت خواهیم داشت تا از امکانات هتل و ساحل دیدنی آن لذت ببریم.

روز هفتم: گشت شهری بنتوتا

در اولین گشت‌مان در شهر بنتوتا سری به مرکز شهر می‌زنیم و در ادامه گشت، با بازدید از محل تخم گذاری لاک پشت‌ها، بر روی قایق از منظره زیبای رودخانه مادو لذت خواهیم برد. همچنین در ادامه گشت این فرصت را داریم تا به ورزش های آبی مانند جت اسکی در شهر بنتوتا بپردازیم. در پایان گشت به هتل محل اقامتمان باز خواهیم گشت تا در ساحل اختصاصی هتلمان به صدای امواج گوش بسپاریم.

روز هشتم: وقت آزاد و گشت اختیاری بنتوتا

امروز با وقت آزادی که در اختیار داریم  می توانیم  به پیشنهاد راهنما از سایر جاذبه های دیدنی  بنتوتا دیدن کنیم.

روز نهم: بازدید از شهر تاریخی گال

در گشت امروزمان به بازدید از شهر تاریخی گال خواهیم رفت. در این شهر که تا حدود 100 سال پیش به عنوان مهمترین بندر سریلانکا شناخته می شد، به بازدید از بندر و فانوس های دریایی می پردازیم و فرصتی مناسب خواهیم داشت تا در بازار این شهر به تهیه سوغات بپردازیم. همچنین به دیدن قلعه این شهر که یکی دیگر از آثار ثبت شده در فهرست یونسکو است می رویم. در پایان گشت می توانیم به هتل محل اقامتمان بازگردیم یا به پیشنهاد راهنما از سایر نقاط دیدنی شهر بنتوتا بازدید کنیم.

روز دهم: پرواز به سمت تهران

هنگام بازگشت به خانه فرا رسید! امروز پس از تحویل دادن اتاق ها به کلمبو خواهیم رفت تا از فرودگاه بین المللی کلبمو به تهران بازگردیم. پس از عبور از بخش کنترل گذرنامه و دریافت بار با همسفران خداحافظی می نمائیم. هر چند می دانیم این خداحافظی چندان طولانی نخواهد بود زیرا همراه با سایر اعضای تور، برای سفر بعدی با ایوار برنامه ریزی کرده‌ایم.

دیدگاه مسافران

36 دیدگاه
عالی خیلی خوب متوسط تقریبا ضعیف ضعیف
5

متن بررسی

متن پاسخ